Plebiscyt „Idol Publiczności 22. Festiwalu Gwiazd” ma swoją drugą odsłonę! Kto jest w oczach publiczności najbardziej obiecującym młodym twórcą 2016 roku? Decyzję podejmą internauci w specjalnym głosowaniu.
Już 8 lipca nagrodzony Artysta odsłoni symboliczną gwiazdę podczas uroczystej Gali Odciśnięcia Dłoni w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd będzie.

Głosujący będą mieli okazję wygrać cenne nagrody.

Zapraszamy do głosowania. Wybierz swojego kandydata, zaloguj się i zagłosuj.

Regulamin plebiscytu
„Idol Publiczności”

Uznając dotychczasowy dorobek artystyczny oraz popularność wśród publiczności, do udziału w plebiscycie organizatorzy zaprosili następujących artystów:

N O M I N O W A N I

Marta Wierzbicka

Marta WierzbickaMarta Wierzbicka. Urodziła się 30 stycznia 1991r. w Warszawie. Aktorka teatralna i serialowa. Od 10 lat wciela się w rolę Oli Zimińskiej w serialu „Na Wspólnej”. Od 2014 roku występuje na deskach Teatru „Capitol” w Warszawie, gdzie gra obecnie w dwóch spektaklach – „Kiedy kota nie ma…” oraz „Dajcie mi Tenora!”. Pojawiła się gościnnie w serialach „Nowa” i „Hotel 52”. Udzieliła swojego głosu tytułowej bohaterce w polskim dubbingu filmu „Alicja w Krainie Czarów” i „Alicja po drugiej stronie lustra” Tima Burtona. W 2013 roku prowadziła swój autorski program o tematyce filmowej „Wybory przypadkowe (?)” dla Orange Film. Jest jedną z najpopularniejszych aktorek aktywnych w mediach społecznościowych. Prywatnie wielka miłośniczka zwierząt i szpinaku.

 

Mateusz Janicki

DSCF1256-EditMateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku w Krakowie. Ukończył studia na krakowskiej PWST. Jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W 2004 roku zadebiutował  na scenie krakowskiego Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w spektaklu Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w reż. Krystiana Lupy. Występował w teatrach krakowskich: Łaźnia Nowa i Starym im. Heleny Modrzejewskiej. W latach 2011 – 2016 związany z łódzkim Teatrem Nowym. Grał tam w spektaklach między innymi: Michała Zadary, Wiktora Rubina i Wojtka Klemma. Na małym ekranie zadebiutował w roli Pawła Krzyżanowskiego w serialu Pierwsza miłość (2004–2005). Od tego czasu zagrał w wielu serialach i filmach, między innymi w Powidokach Andrzeja Wajdy. Ostatnio widzowie kojarzą go z emitowanego w TVN serialu Singielka. Od czerwca 2016 roku współtworzy krakowską grupę improwizatorów Impro KrK. Instruktor narciarstwa, od lat związany z krakowskim klubem Yeti.
Fotografia: Paulina Pajka

 

Mikołaj Roznerski

Mikolaj-2Mikołaj Roznerski urodził się 6 grudnia 1983 we Wrocławiu.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2008) filia we Wrocławiu.
Popularność przyniósł mu serial “M jak miłość”. Mogliśmy go oglądać w popularnych serialach “Na dobre i na złe”, “Ojciec Mateusz”, “Komisarz Alex”.
Jego debiutem fabularnym był film w reżyserii Macieja Żaka “ Supermarket” (2012), ostatnio mogliśmy go oglądać w filmach “ Karbala”, “Kochaj”,
“7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, “Porady na zdrady”.
Na premierę czeka film Juliusza Machulskiego “Volta”.
Fotografia: Piotr Rębacz

 

Zofia Zborowska
ZOFIA ZBOROWSKA BIOZofia Zborowska urodziła się 17 maja 1987 roku w Warszawie. Pochodzi z aktorskiej rodziny, więc w zasadzie wychowała się na scenie. Od 8 do 18 roku życia zawodniczo stepowała, kilkukrotnie wygrywając mistrzostwo oraz puchar Polski. Taniec musiał zejść na drugi plan, gdy dostała się do Akademi Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła z tytułem mgr sztuki w 2010 roku. Ponadto ukończyła dwa trymestry w Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles. Zadebiutowała w Teatrze Polonia w sztuce „Przygoda” S. Maraya w reżyserii K. Jandy. Sztukę tę po 4 latach grania w Polsce i na świecie przeniesiono na szklany ekran jako Teatr Telewizji, tym razem wyreżyserowany przez Jana Englerta.
Jako dziewczynka zadebiutowała w komedii wojennej „Złoto dezerterów” (1998r.) Janusza Majewskiego, następnie zagrała w wielu serialach ale widzowie lepiej mogli ją poznać w serialu „Przystań”, gdzie grała skromną ratowniczkę Beatę.
W 2012 roku zagrała rozwiniesz w spektaklu „Pod mocnym Aniołem” w reż. Magdy Umer. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć miedzy innymi w takich produkcjach filmowych jak „Słaba płeć?” (reż. K. Lang), „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (reż. J. Majewski) oraz „Kanadyjskie sukienki” ( reż. M. Michalski).
Aktorka czynnie udziela się także w dubbingu – jej głos można usłyszeć m.in. w „Ralph Demolka”, „Były sobie człowieki”, „Był sobie pies”, „Sekretne życie zwierzaków domowych” oraz w wielu serialach tv dla dzieci.
Jesienią 2015 r. Wzięła udział w czwartej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” (dla Telewizji Polsat). Dotarła do finału, zajmując wysokie drugie miejsce. Wiosną 2016 r. współprowadziła program „Twoja twarz brzmi EXTRA znajomo” na kanale Polsat Cafe.
Obecnie można ją zobaczyć w serialu „Barwy Szczęście”, gdzie wciela się w postać Anety Dylskiej. Jak również na deskach teatralnych: „Lekcja Stepowania” (reż. K. Janda,OCH-Teatr), „Zemsta” (reż. W. Śmigasiewicz, OCH – Teatr), „Lekko nie będzie” (reż. T. Sapryk, Teatr Kamienica).
Sama o sobie mówi, że jest wegetarianką z wegańskimi zapędami, czynnie walczącą o prawa zwierząt.

 

Marek Kaliszuk
Marek KaliszukMarek Kaliszuk to wokalny i aktorski kameleon, który w listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Udowodnił, że niekończąca się wręcz skala głosu, świetna technika, ogromna wrażliwość i aktorska kreacja pozwalają mu stworzyć niemal każdą postać! Serca Fanów skradł m.in. postacią Hanki Ordonówny, Michała Wiśniewskiego, Arethy Franklin, czy Marii Callas.
Aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz wokalista. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w M jak Miłość, Pierwsza miłość, 2XL, To nie koniec świata, Ojciec Mateusz, a także udział w 7 edycji show Taniec z Gwiazdami w 2008 roku. W roku 2016 Telewizja Polska wyemitowała największą muzyczną produkcję ostatnich lat – serial Bodo, w którym Marek również zagrał i zaśpiewał, natomiast widzowie Polsatu mogli oglądać nowy mini serial komediowy Dwoje we Troje w reż. Tomasza Koneckiego z Markiem w roli głównej. Dziś na stałe mieszka w Warszawie, ale do roku 2015 przez ponad dwanaście lat był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni im. D. Baduszkowej, gdzie zagrał szereg głównych ról musicalowych m.in. w Grease, Skrzypku na dachu, Pięknej i Bestii, Footloose, Fame, Jesus Christ Superstar, Spamalot. Marek Kaliszuk to nie tylko przystojny aktor i wokalista, ale też kompozytor, autor tekstów i producent. Pierwszego lipca 2015 ukazał się wyprodukowany przez niego videoclip promujący jego autorski singiel zatytułowany I won’t stop. Koncertuje z ekskluzywnym, muzycznym projektem, w którym daje popis swoich niezwykłych umiejętności wokalnych w oparciu o wielkie przeboje oraz autorskie utwory.
W roku 2015 był ambasadorem społeczno-informacyjnej kampanii Jem Drugie Śniadanie. Aktywnie wspiera akcje charytatywne współpracując m.in. z fundacją Między niebem a ziemią, Mam Marzenie, Stowarzyszenie Przyjaciele Świata.
Sukcesy zawodowe Marka to efekt pracowitości, pasji oraz gruntownego aktorskiego i wokalnego wykształcenia (Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, Wydział Wokalno-Aktorski gdańskiej Akademii Muzycznej). W listopadzie 2015 roku na scenie Teatru Capitol w Warszawie swoją premierę miał spektakl Dajcie mi Tenora! z Kaliszukiem w roli głównej. Jego warszawski debiut teatralny spotkał się ze znakomitymi recenzjami. Od marca 2017 widzowie teatralni w całej Polsce mogą oglądać Marka w absolutnie komediowym wydaniu w spektaklu Klatka dla Ptaków (reż. Andrzej Strzelecki). Jak zapowiada Artysta, jesienią ukaże się jego debiutancki album utrzymany w stylistyce popu z elementami klubowej elektroniki.
 

Zaloguj się, żeby zagłosować!