Recital Krzysztofa Tyńca „Dopokąd”

Krzysztof Tyniec, znany i bardzo lubiany aktor teatralny, kabaretowy i filmowy w swoim autorskim recitalu pokazuje ogromne spectrum możliwości wokalnych i aktorskich. Śpiewa o ważnych i poważnych tematach w sposób lekki, pełen wdzięku, jest przy tym niezwykle dowcipny.

Spontaniczną konferansjerką bawi widzów do łez, wprowadzając nutkę kabaretu najwyższej klasy. Z wielką pogodą ducha i spokojem, który tak ważny jest zwłaszcza dziś, w zwariowanym i zabieganym świecie.

Słuchając recitalu Krzysztofa Tyńca dowiemy się, że ma duży dystans do siebie, swojego zawodu i swoich osiągnięć. Aktor z przymrużeniem oka traktuje wygraną w najbardziej widowiskowym tanecznym telewizyjnym show, a także popularny portal społecznościowy, na którym c oraz częściej toczy się „życie”. Tyniec zabiera też słuchaczy na spacer po miejscach najbardziej mu bliskich, m.in. po Saskiej Kępie.

 

 

Tytuł recitalu został  zaczerpnięty z ostatnich wersów wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Pielgrzym”:

„Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!…”

Krzysztof Tyniec mówi o życiu tu i teraz, o codzienności i konieczności skupienia się na drobnych sprawach.

Tekstom doświadczonego Aktora energetycznego brzmienia dodają muzycy z zespołu PIRAMIDY (www.rozmowazpiramidami.pl) w składzie:

Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe
Jan Malecha – gitary
Tomasz Imienowski – bas
Tomasz Paszko – perkusja

Krzysztof Tyniec urodził się 5 lutego 1956 roku w Nowej Rudzie. Swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1982 w Teatrze Współczesnym, z którym związał się na kolejnych sześć lat. Na deskach Współczesnego grał między innymi rolę Demetriusza w „Śnie nocy letniej" oraz Rimskiego w „Mistrzu i Małgorzacie". Po 1988 roku przyszedł czas na kolejny etap kariery, którym był i jest do dziś  Teatr Ateneum. Niezapomniane kreacje Tyńca podziwiane w teatrze Ateneum to m.in. Lancelot Gobbo w „Kupcu Weneckim", Gombrowicz w „Kosmosie", Fadinard w „Słomkowym kapeluszu" czy François Pignon w „Kolacji dla głupca". Warto tu również wspomnieć o współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, w którym Krzysztof Tyniec brał udział ponad 15 lat.Widzom filmowym znany jest z kilku ról, m.in. roli Stracha w „Nikt nie jest winien", Księdza w filmie „Dzieci Wojny" oraz oficera UOP w obrazie „Człowiek z...". W latach 90’ skutecznie zagościł w świadomości najmłodszego odbiorcy dzięki charakterystycznym rolom Pana Fasoli w programie „Tik-Tak”, Dżina w serii filmów o Aladynie oraz kultowego Timona z  filmu "Król Lew". W 2007 roku przyjął zaproszenie do telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, w którym wywalczył najwyższe miejsce na podium i otrzymał Kryształową Kulę.

TOP
X