24. FESTIWAL GWIAZD W MEDIACH

Dobra, efektywna współpraca w latach ubiegłych przyniosła wymierny efekt, organizatorzy Festiwalu Gwiazd w roku 2019 uzyskali patronat korporacyjny TVP i Polskiego Radia. Przełożyło się to na zwiększoną ilość świadczeń i znaczące zaangażowanie medialne. Relacje na żywo dzisiaj i w sobotę można śledzić na antenach TVP Info, TVP2 oraz TVP3. W sobotę już od godz. 10:00 informacje o Międzyzdrojach i Festiwalu Gwiazd można oglądać na kanałach TVP3 lub TVP2 . W sobotnio – niedzielny weekend w programie „Pytanie na Śniadanie” TVP2 program z Międzyzdrojów poprowadzi Mateusz Szymkowiak. A o tym co ciekawego działo się podczas festiwalu wszyscy będziemy mogli zobaczyć oglądając za tydzień, tj. 11 lipca br. ( czwartek ) ok. godz. 19:00, reportaż z 24. Festiwalu Gwiazd, też na kanale TVP2.
W tym roku aktywnie włączyła się również telewizja dziecięca TVP ABC, która prowadzi zapowiedzi strefy dla dzieci, organizowane codziennie w amfiteatrze od godz. 11:00.
Nowością medialną jest aktywne zaangażowanie Polskiego Radia Dzieciom. Radio nadaje codziennie audycje w wersji cyfrowej oraz internetowej na żywo z amfiteatru, a dziennikarze dostarczają dzieciom rozrywki angażując je w zabawę, zapraszając znanych gości do amfiteatru i prowadząc różnorodne warsztaty np. dubbingu.
Wszystkich, radiosłuchaczy zapraszamy również do słuchania radiowej Jedynki oraz Trójki Polskiego Radia. Radiowa Trójka od czwartku 4 lipca br. ustawiła swoje studio radiowe przy hotelu Vienna House Amber Baltic, gdzie codziennie dziennikarze np. Paweł Sztompke czy Krystian Hanke prowadzą audycje na żywo. Ciekawostką jest możliwość indywidualnego przesłania pozdrowień drogą radiową. Każda osoba zainteresowana przesłaniem życzeń może podejść do namiotu Trojki i przekazać kilka ciepłych słów. Zapraszamy!
Jedynka Polskie Radio relacjonuje wydarzenia festiwalowe, w audycjach „Lato z Radiem”, w aktualnościach oraz programie „Kultura”, emitowanym po godz. 22:00. W niedzielę ( 7 lipca br.) w wieczornej audycji „Kultura” Maria Podolska podsumuje tegoroczny festiwal. Posłuchajmy!
Regionalnym przedstawicielem mediów radiowych, obecnym na 24. Festiwalu Gwiazd, jest Polskie Radio Szczecin, które dla swoich słuchaczy, w sobotę 6 lipca br., poprowadzi program na żywo.
Patronat medialny nad 24 Festiwalem Gwiazd objęły również Flesz oraz Party. Wato podkreślić aktywny udział naszych lokalnych mediów: portali internetowych, przedstawicieli prasy i telewizji. Dzięki tak dużej i różnorodnej obecności mediów festiwal jest dostępny dla każdego.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

TOP
X