FESTIWAL GWIAZD 2022 MIĘDZYZDROJE

1-3 lipca i przez prawie całe wakacje!

 
Tak, chcieliśmy Was zaskoczyć. Tak, po dwóch latach pandemii nic nie jest dziś „na pewno”, a jednak... FESTIWAL GWIAZD 2022 ROKU STAJE SIĘ FAKTEM. Jubileuszowy, 25-letni, startuje 1 lipca, oczywiście w Międzyzdrojach. Znów będziemy Was zaskakiwać, rozśmieszać i... wzruszać. Rezerwujcie czas!
 
Do Międzyzdrojów, po trzyletniej przerwie, zjedzie niebawem mnóstwo gwiazd.
 
W końcu nazwa- Festiwal Gwiazd- zobowiązuje, prawda? Powoli będziemy uchylać Wam rąbka tajemnicy: o tym, kto i kiedy przyjedzie do Międzyzdrojów. Aby nagrodzić nam wszystkim przerwę, spowodowaną pandemią, a także aby należycie świętować 25-lecie, postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć Festiwal na całe lato. I oto ruszamy 1-3 lipca, a weekendy towarzyszące odbędą się: 22-24 lipca, 5-7 sierpnia, 26-28 sierpnia.
 
W tych dniach zorganizujemy w sumie kilkadziesiąt wydarzeń: spektakle, słuchowiska, koncerty i inne. Część z nich odbywa się bezpłatnie.
 
Gotowi? Zaczynamy zdradzać Wam festiwalowe sekrety. I radzimy: rezerwujcie czas! Oczywiście, naszym flagowym, słynnym na całą Polskę wydarzeniem festiwalowym jest odciskanie dłoni przez znane oraz popularne osoby, podczas uroczystej gali przy Promenadzie Gwiazd. Tak będzie i tym razem, czyli już 2 lipca, w sobotę!
Przypominamy: na tę galę wstęp mają wszyscy. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zjawić się na międzyzdrojskiej Promenadzie i zająć strategiczne miejsce, bo wydarzenie ściąga setki widzów i przedstawicieli najważniejszych mediów.
 
W tym roku swoje odciski pozostawi sześciu artystów. Jesteście ciekawi, kto?
Czekamy na Wasze propozycję w komentarzu na Facebooku .
 
Tutaj warto przypomnieć, że tegoroczny Festiwal jest wyjątkowy także z
powodu swojego jubileuszu. To jego 25. edycja, na którą czekaliśmy trzy lata.
 
Pierwszy Festiwal Gwiazd odbył się w Międzyzdrojach, w 1996 roku. Wtedy też powstała uwielbiana przez turystów i doceniana przez mieszkańców Promenada Gwiazd, kiedy to znane osobistości polskiej sceny kulturalnej odcisnęły swoje dłonie w pamiątkowych płytach. Ciekawostka: przez pierwsze lata Festiwal miał charakter kameralny, ale z każdym rokiem zyskiwał na popularności. Ostatnie lata tłumy gości z całej Polski i coraz częściej także spoza naszych granic towarzyszy różnym wydarzeniom. Pierwszymi artystami, którzy pozostawili odciski dłoni w Międzyzdrojach, zostali:
Janusz Gajos, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Bogusław Linda, Daniel Olbrychski, Janusz Olejniczak, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Preisner, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Zamachowski.
Do tej pory można sprawdzić, czy kształt ich dłoni przypomina nasze- wystarczy wybrać się na Promenadę Gwiazd.
W historycznym dla Festiwalu 1996 roku, również przy Promenadzie, stanęła rzeźba: w hołdzie reżyserowi, scenarzyście i wybitnemu artyście, czyli Krzysztofowi Kieślowskiemu. Zmarł on dokładnie kilka miesięcy wcześniej, także w 1996 roku.
 
Historia zatacza koło: tegoroczny Festiwal został nazwany imieniem tego wybitnego twórcy. Sztuka przekracza granice życia i śmierci. Niedługo ujawnimy, jakie spektakle i koncerty czekają na naszą fantastyczną festiwalową publiczność. Obiecujemy: będzie się działo! Czekamy na Was w Międzyzdrojach!
TOP
X