Głosowanie - Idol Publiczności

Glosowanie zostało zakończone

 Foto: Marek Zimakiewicz : https://marekzimakiewicz.pl/kontakt/

Piotr Gawron-Jedlikowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Znany z ról pierwszoplanowych w serialach telewizyjnych :   "Korona Królów", „Barwy szczęścia” i „Pierwsza miłość”. Pasjonat improwizacji teatralnej, członek grupy „Impro Atak!”, której spektakle cieszą się popularnością w całym kraju. Współpracuje również m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie w spektaklu „Trzej muszkieterowie” wciela się w rolę d'Artagnana.

 Foto: Anna Dziewulska

Michalina Łabacz

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Na ekranie zadebiutowała rolą Zosi Głowackiej w filmie „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego, za którą otrzymała liczne nagrody.

W 2016 roku została uhonorowana nagrodą za najlepszy debiut aktorski na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a rok później została uznana za największe odkrycie na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni i uhonorowana „Jańciem Wodnikiem” – nagrodą publiczności. Jesienią 2017 roku otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych „Waterloo Historical Film Festival” w Belgii i została uznana najlepszą aktorką. Zdobyła również "Różę Gali" 2017 w kategorii „Debiut”. Z kolei podczas 5. Edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu otrzymała Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową kreację aktorską. Za rolę w „Wołyniu” została też nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza główna rola kobieca oraz w kategorii Odkrycie roku.

Na swoim koncie ma również rolę Magdy Reiss w 2 Sezonie Serialu „Belfer”. W Teatrze Telewizji zadebiutowała rolą Natalii Haldin w spektaklu "Spiskowcy" w reż. Jana Englerta. 

W 2017 roku dołączyła do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.

Eliza Rycembel

Studentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Za debiut w „Obietnicy” Anny Kazejak otrzymała w 2004 r. nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. Kolejna jej rola, tym razem drugoplanowa to postać Klary w "Carte Blanche" Jacka Lusińskiego. Na koncie ma również role w  filmach „Niewinne”  Anne Fontaine, „#Wszystko gra” Agnieszki Glińskiej, „Nina” Olgi Chajdas czy w serialu „Belfer”. W 2016 r.  została laureatką "Talentów Trójki" w kategorii: Film za "dojrzałość i prawdę w kreacjach aktorskich; za sprawdzenie się w bardzo wymagających rolach; za wyrazistą i ciekawą osobowość ekranową, za to wreszcie, że jest aktorskim odkryciem ostatnich lat".

Marcel Sabat

Marcel Sabat (ur. 14 lipca 1989 r.  w Kielcach) – polski aktor filmowy i teatralny, projektant mody, właściciel marki odzieżowej Marcel Sabat Clothes.
Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował z Grzegorzem Wiśniewskim przy spektaklu "Shopping and Fucking", a następnie przy "Złych snach" Agaty Dudy-Gracz. W 2013 roku za rolę Marka w spektaklu "Shopping and Fucking" otrzymał nagrodę Opus Film podczas 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Jest aktorem warszawskiego Teatru Kamienica, gdzie grał w spektaklu "Miłość i Polityka". W 2014 roku zagrał rolę Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego, członka Szarych Szeregów, w głośnym filmie "Kamienie na Szaniec", opartym na książce o tym samym tytule. Zagrał „Łysego” w  filmie „Facet Niepotrzebny od Zaraz" oraz jedną z głównych ról „Dominik Hertz” w serialu „Komisja Morderstw”. W 2016 roku wziął udział w amerykańskiej produkcji „True Crimes” u boku takich aktorów Jak: Jim Carrey, Charlotte Gainsbourg czy Marton Csokas.
Jesienią 2017 roku brał udział w ósmej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" emitowanego w telewizji Polsat. Wygrał drugi odcinek programu, wcielając się w rolę Amandy Lear. W nagrodę otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł., który przekazał na Fundację „Zdążyć z Pomocą” na rzecz Bartosza Sarana.

 

Rafał Zawierucha

 Jeden z najbardziej znanych i lubianych aktorów młodego pokolenia. Skończył warszawską Akademię Teatralną. Jeszcze na studiach zagrał w „Sztuce bez tytułu” w reżyserii  Agnieszki Glińskiej oraz w wyreżyserowanych przez Jarosława Gajewskiego „Braciach Karamazow” Dostojewskiego. Nic dziwnego, że wkrótce został zaproszony na stałe do zespołu warszawskiego Współczesnego. Dziś można oglądać go tam m.in w "Hamlecie" i "Bucharest Calling". Ze sceny znają go również widzowie warszawskiej IMKI i Och-Teatru.

Kino szybko się o niego upomniało. Debiutował jeszcze jako student główną rolą w "Księstwie" Andrzeja Barańskiego. Od tamtego czasu regularnie pojawia się na małym (m.in "Na krawędzi", "Pakt") i dużym ekranie (m.in "Powidoki" Andrzeja Wajdy,  "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Plan B" Kingi Dębskiej). Sprawdził się także jako znakomity prowadzący programów "Polska filmowa" i "Europa filmowa" w Canal plus Discovery, w których razem z widzami podróżuje po naszym kraju i po świecie do miejsc, gdzie powstawały najgłośniejsze filmy, i tam rozmawia z ich twórcami.

TOP
X