lipiec, 2023

07lip16:00"Pan Tadeusz"Spotkanie z filmami Andrzeja Wajdy16:00 Kino Eva, Bohaterów Warszawy 19 Organizator: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach Rodzaj wydarzenia:Spotkanie

Opis wydarzenia

Prowadzenie Tomasz Raczek,
Gość Specjalny: Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska jest jedną z najbardziej uznanych i cenionych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Zadebiutowała rolą Jagody w polsko-jugosłowiańskim dramacie „Zapach ziemi”.
Współpracowała z Krzysztofem Kieślowskim, u którego zagrała w „Bez końca” oraz słynnym „Krótkim filmie o miłości”, za występ, w którym otrzymała liczne nagrody. Na dorobek artystyczny aktorki składają się również znaczące role w takich filmach jak „Przez dotyk” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, „Nadzór”
Wiesława Saniewskiego, „Magnat” Filipa Bajona czy „Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego. Jej rola Telimeny w słynnym filmie Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz” spotkała się z ogromnym uznaniem publiczności i krytyków. Jest również autorką książek: „Ścigając pamięć”, „Poza mną”, „Zapomniałam o tobie” oraz zbioru opowiadań „Pocałunki”. W roku 2016 ukazała się płyta „Kochaj mnie”. Aktorka została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Więcej

Czas rozpoczęcia

(Piątek) 16:00

Miejsce

Kino Eva

Bohaterów Warszawy 19

TOP
X