×

KORZYSTAJ Z CZĘŚCI DLA ZALOGOWANYCH

1Zaloguj się lub utwórz nowe konto.
2 Możesz zagłosować lub uzyskać dostęp do formularzy.
3 Ciesz się zawartością dostępną TYLKO DLA ZALOGOWANYCH

W razie problemów skontaktuj się z administratorem strony.

INFORMACJA FESTIWALOWA

Pon-Pt: 9:00 - 17:00
Sobota - 9:00 - 12:00
Niedziela - tylko w sezonie!

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI

Międzyzdroje – miasto gwiazd

Od wielu lat Międzyzdroje pełnią funkcję „wakacyjnej stolicy kultury i sztuki”, miasta festiwali, filmu i inspiracji artystycznych znanych osobistości ze świata kultury, sztuki  i muzyki. Imprezy odbywają się w Międzynarodowym Domu Kultury, zabytkowym budynku z końca XIX w. który zdobią wspaniałe elewacje, reprezentacyjne wejście i atrakcyjne wnętrza. W Sali Teatralnej im. profesora Jana Szyrockiego odbywają się  liczne koncerty muzyczne, spektakle teatralne, turnieje taneczne i brydżowe, a przede wszystkim: Ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale np. Majówka ze sztuką – Mistrz i uczeń, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Festiwal Gwiazd i Spotkania Artystyczne Seniorów.

Festiwale i imprezy kulturalne organizowane są przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach przy współpracy ze stowarzyszeniami i partnerami zewnętrznymi. To imprezy otwarte artystycznie i wzbogacające duchowo – świetnie spełniają  swoją funkcję. Łączą środowiska, prezentują najciekawsze dokonania artystyczne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę – krótko mówiąc przekazują i wyrażają  to, co potocznie nazywamy kultem sztuki.

I jest jeszcze Aleja Gwiazd, autorstwa prof. Adama Myjaka, będąca symboliczną formą hołdu składanego ludziom sztuki. Za to, że są, że wyznaczają horyzont, punkt wyjścia,  pomagają wznieść się ponad codzienność i uczą wrażliwości.  Najcenniejsze jest to, że festiwale na stałe wrosły w pejzaż naszej nadmorskiej miejscowości. Kontynuując tradycję i wyrażając głęboki szacunek dla uczestników imprez, chcielibyśmy  każdego roku zaprosić wszystkich do spędzenia  urlopu, w miejscu gdzie jest Promenada Gwiazd, gdzie niezmiennie błyszczą odciski dłoni znanych artystów polskich.

Gorąco zapraszamy na doskonałą ucztę „dla ducha” oraz spędzenia niezapomnianych chwil  w Międzyzdrojach.

TOP